Mi a különbség a fantáziálás és meditáció között? Meditációs gyakorlatok kezdőknek, irányított, csakra és transzcendentális meditáció

 In Filozófiai cikkek, tudatváltás meditációval

Sokan azt hiszik, hogy a fantáziálás komoly meditációs praxisnak számít, de az valójában inkább az elkalandozott elmének a játéka. Nem az a lényeg, hogy szórakoztató legyen ez a fajta munka, hanem, hogy hasznos. És az elején jó, ha van egy mentorunk, aki elindít az úton. Akivel megbeszélhetjük a tapasztalatainkat és átlendít az első akadályokon. Aztán szárnyalhatunk a saját utunkon. Különben könnyen eshetünk abba a hibába, hogy hosszú évek kísérletezése után arra döbbenünk, hogy életünk semmit sem változott csak belekaptunk ebbe, abba… – meditáció fajtái, meditációs technikák, meditációs gyakorlatok kezdőknek, transzcendentális meditáció technikája, irányított meditáció, csakra meditáció.
.
A meditációs technikák hatása a kiegyensúlyozottság és boldogság jegyében

A meditáció segítségével hangya távlat helyett, madár távlatból látjuk a valóságot és megszűnik az ítélkezés. A szűk és unalmas, felületesnek tűnő világunk átvált egy mélyebb megtapasztalásra. A híres filozófiai példával élve olyan, mintha a sötét padlásszobában lennénk most (ott élnénk folyamatosan) és ezután lemegyünk a lépcsőn (elkezdünk meditálni) és kimegyünk a világba, a valóságba. Emellett koncentráltabbak leszünk, kreatívabbak, boldogabbak, kevesebb alvással is beérjük és a probléma megoldó készségünk is fejlődhet. Nem élet halál harcnak éljük meg az életet és így felesleges drámáink megszűnnek, mely oly sok energiát és időt, fájdalmat emészt fel életünkben. A meditáció nem egy verseny, egy idő után eltűnik a meditáló és egy magasabb tudatállapotban, tudatfeletti állapotba kerülünk. Így a forrással áramlunk, vagyis egy magasabb intelligencia veszi át az irányítást, mely óriási áldás számunkra. Egy idő után leszokunk arról, hogy folyton guruk társaságában időzzünk és sok gyakorlással kezdjük saját pislákoló fényünket megtalálni. Majd ez megerősödik és a további útmutatás már bennünk sejlik fel. Nem kívülről…

A meditáció fajtái, meditációs gyakorlatok kezdőknek is

Rengeteg féle meditáció van. Van dinamikus meditáció, van vezetett meditáció, és létezik olyan is, mikor egyszerűen csak a légzésünket figyeljük meg. Természetesen ezeket a módszereket mindenki a saját felelősségére tudja alkalmazni. A légzés megfigyelés előtt azonban kényelmesen helyezkedjünk el, lehetőleg egyenes háttal, lábunkat nem keresztezve. Ezután orrunkon beszívjuk a levegőt minél lassabban és mélyebben (hasunkba szívva a levegőt) és szánkon kifújjuk azt. Közben bármilyen érzés, hangulat, vagy gondolat bukkanna fel, nem arra figyelünk, hanem a légzésünkre. De nem is fojtjuk el ezeket a felbukkanó impressziókat. Pl. nem akarunk nem gondolkodott állapotba kerülni (mert ez is egy gondolat), hanem megengedjük ezek felbukkanását, de nem törődünk vele különösebben. Ezt a technikát a mindennapokban is gyakorolhatjuk, lásd A depresszió, kedvetlenség, rossz kedv, levertség, fáradékonyság, fáradtság egyik hatásos ellenszere, amit azonnal kipróbálhat a kedves olvasó

Itt vannak további letölthető meditációk ezen a díjmentes online kurzuson: önbizalom növelés

Transzcendentális és irányított meditáció, csakra meditáció

A meditáció segítségével valóban egy transzcendentális (természetfeletti, érzékekkel nem érzékelhető) világba kerülünk. És ezt mantrák kántálásával is megélhetjük. Vannak irányzatok, ahol a tanító személyre szabott mantrát ad nekünk pl. Himalájai jógában. Ezeknek rengeteg formája van. Itt van pl. egy ének, ami az összes csakrát megrezegteti és felemel minket:

Gyönyörű bhadzsan a cikkben, mely azonnal felemel minket. És az önmegvalósítás fejlesztése kitartó folyamatos munkával, mely az emelkedett állapotot hozza el számunkra napról napra az önismeretünk fejlődésével és pszichológia segítségével a boldogság jegyében – Gajatri, Gayatri Mantra és egyéb mantrák, szent énekek ereje

Melyik meditációt válasszuk?

Ahol hívást érzünk. Teljesen mindegy melyiket követjük, mindenkinek más a személyisége, ezzel nincs gond. De mélyedjünk is el benne! Minden péksütemény ugyanabból a lisztből készült a felszín ne tévesszen meg, bármi segíthet, ha türelmesek és kitartóak vagyunk, hiszen a mélységen van a hangsúly.

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

Miben segíthetek? Kérj konzultációt

Cikk kategória (angol, magyar)

AJÁNLOTT CIKKEK
ingyen elvihetőindiánok