Egy újabb hiteles guru és a természet, mely számít rád…

 In Filozófiai cikkek, önismeret, önmegvalósítás

Forrás: Wikipedia

Most két témáról fogok írni. Egy hiteles gururól Shri Mataji-ról a Sahaja Jóga megalapítójáról, de először is a természet fontossága kapcsán mutatok meg egy érdekes információt. A természet szív ügyem, melyről sokszor írtam már – természet, hulladékok lebomlási ideje:

Miért szeretünk énekelni a zuhany alatt és mi az, ami mindenki rendelkezésére áll ajándékként és azonnal feltölt minket és jó hangulatot kölcsönöz nekünk? – pszichológiai érdekességek, tudomány, tévhitek, hírek, természet ereje

1 L vízzel 100 km kocsikázás? És neves kutatók által kifejlesztett újfajta mágneses gravitációs eljárás a környezetünk megóvására és természetes gyógymód, alternatív terápia, újfajta gyógyászat  injekciók, műtétek és mellékhatások nélkül.

A Wikipédiában találtam hasznos adatokat, amit most közre adok. Gondoljunk saját otthonunkra a Földre, amely egy különálló organizmus és nem pedig szeméttelep. A Föld termi meg számunkra az ételt és a Föld tisztítja meg a levegőt és a vizet nekünk, hogy élhessünk. Sok esetben a Föld, illetve a természet segít abban, hogy elmehessünk nyaralni, vagy telelni, kipihenve fáradalmainkat.

A természet elleni merénylet, avagy a hulladékok lebomlási ideje:

  • Papír: 2-5 hónap
  • Pamutruha: 1-5 év ( A cellulóz elásva a nedves talajba, évekig nem rothad el.)
  • Tejesdoboz: 5 év
  • Nejlonzacskó: 10-100 év
  • Pelenka: 50-100 év
  • Konzervdoboz: 50-100 év
  • Sörösdobozok műanyag karikája: 450 év
  • Zöld üveg: 1 millió év
  • Műanyag flakon: soha

 

Egy újabb hiteles mester: Shri Mataji, a Sahaja Jóga megalapítója

A jógának rengeteg formája van, erről már írtam:

A jóga sokszínűségéről, fajtáiról és jelentéséről, jelentőségéről – hatha, ilyengar, jnana, kundalini, bikram, etka, rádzsa, bhakti, karma, dhyana, krya, kismama, astanga, himalájai, tantra, mantra jóga, baba-mama jóga fajták 2/1. rész

Több ezer éves eszközök, melyekkel azonnal megváltoztatható a hangulatunk, bárhol, bármikor – pránajáma, légzőgyakorlatok, légzés, légzőtorna

Egy komplex, gyakorlati rendszer – depresszióból a megszabadulásig (az örök boldogság és béke országába) – tévhitek a jóga oktatásról, jóga kezdőknek, hatha jóga, Ashtanga jóga, Rádzsa-jóga, jóga légzés és meditáció, a valódi jóga alapok, a jóga története

Shri Mataji Nirmala Devi, a Sahaja Jóga megalapítója egy rendkívüli mester volt. 2011-ben halt meg, na de ne a végével kezdjük.:) Nagyon tetszett Mataji megnyilvánulása, mikor sokan áhítatban hozzá beszéltek, mondták a nevét és ő még azt is elfelejtette, hogy ő kicsoda. „Ki az a Mataji?” – tette fel a kérdést.:) És valóban, létezik egy tudatállapot, mely hasonló ahhoz az ártatlansághoz, amiben a gyerekek is sokszor benne vannak. Ilyenkor nincs érdek, cél, csak a tiszta létezés… Ezért hallunk arról, mikor Papaji-t majdnem elüti a szekér, vagy Swami Rama mestere a Bengáli Baba beleesik a kútba és elkezd játszani odabenn, nem azonosulva ezzel a problémával. Ők már nincsenek itt teljesen a „mi világunkban”, hanem totálisan átadták magukat annak, ami van. Teljesen egótlanná váltak. De az egó az egy nagyon klassz „találmány”, ami védelmet ad nekünk. Csak nem minden és általában akkor is használjuk, mikor nincs rá szükség. Ezáltal mindig az elhárító mechanizmusok mögé bújunk el. Ismerünk mi is olyan pillanatokat, mikor megfeledkezünk önmagunkról, igaz? Fontos, hogy földeljük magunkat és megtaláljuk az egyensúlyt.

A gururól azt mondta Mataji, hogy mivel senki nem zavarja meg őket, így örömüket csak az odaadásban lelik. És tényleg létezik egy szint, mikor nem nézzük le a másikat. Lehet, hogy ez sokaknak unalmas, vagy túl érzékenységről ad tanúbizonyságot, azaz „nyálas”, de lehet, hogy csak azért, mert az érzelmi intelligencián még fejlesztenünk kell. Itt nem egy csöpögős „valamire” kell gondolni, hanem, hogy nem vagyunk semmi ellen, hanem mindennel együtt áramlunk. Így nem gúnyolódunk, hanem mindent megértünk, elfogadunk olyannak amilyen.
Tapasztaltam olyat, mikor valaki az őszinte udvariasságot, nagyvonalúságot őszintétlennek vette. Mert benne harc volt és ezt akarta látni a külvilágban is…

Egyébként Shri Mataji azt mondja a valódi gurukról, hogy ők nem sértődnek meg, nem szőnek túl sok jövőbeli tervet és a jelenből reagálnak a dolgokra. És ahhoz, hogy ezt elérhessük törekednünk kell erre, és sokat gyakorolnunk. Egy gurut semmilyen szokás nem befolyásol. Meg kell tanulnunk a kívülállást kifejleszteni, mely a nagylelkűségben nyilvánul meg, nem a dolgok megtagadásába. Így tanúkká válunk. Shri Mataji ősi tudásra tanította tanítványait, pl. a vidya-t (tiszta tudás) és az avidya-tól (hamis tudás) közti különbözőségekre.  Egyik beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a tiszta tudással kapcsolatos dolgokat olvassunk, ami nem rombol, hanem felemel minket. Pl.  Devi Mahatmyam, Biblia, Korán, vagy Blake, Kabir, Nanaka, Lao-ce stb. írásait. Figyelmünket arra kell fordítani, ami táplál minket. Miért ennénk romlott ételt, igaz? És a  Sahaja Jógában is a türelem hoz eredményt. Mataji azt tanította, hogy csakis azt adjuk másoknak, amivel Isten megajándékozott minket, és ne pedig azt amiről azt hisszük, hogy a miénk.

Egyébként más mesterekről is már sokszor számoltam be:

Kik azok, akik már szabadok és függetlenek mindentől (konkrét módszerek és utak)? – Megvilágosodott egonélküliség: Osho, Eckhart Tolle, Ramana, Papaji, Adyashanti

Online Tv Sri Vasudevával (indiai kultúrát hitelesen képviseli, de nem advaita megközelítésben)

 

 

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

AJÁNLOTT CIKKEK
betegségtársadalom