Természetes, alternatív, nép gyógyítás: a psziché és a rák gyógyítása az ősi iratok alapján – rák ellenszere, gyógyítása

 In egészség, gyógyítás, Filozófiai cikkek

Népi, természetes, alternatív orvoslás és a rák ellenszere, gyógyítása

Az ősi gyógyítás érdekességeiről már írtam (természetes gyógyítás,alternatív, népi, gyógymódok), most azonban folytatnám a kutatásaim eredményét természetes gyógyítás,alternatív, népi, gyógymódok, rák ellenszere, gyógyítása, rák ellen.

 

A különféle gyógymódok az ősmagyaroknál nagyon hatékonyan működtek. Létezett a népi gyógyászat és ebből alakult ki a természetgyógyászat a későbbiek folyamán. Olyan makacs betegségeket is gyógyítottak, mint a rák. Ezt fenének nevezték el. ,,Egye meg a fene” eredeti jelentése, eméssze meg a rák. ÁRMÁN a rossz ördögei, akik sugallják a kórokat. Ennek akkor van foganatja, ha a test meggyöngül, és főleg akkor, ha lelkünkön csorba esik, ha rontás történik. Ha az ártó szellem sugallata megfogan, azaz téves információhoz jut a sejt. Ma már tudjuk, hogy a vírusos megbetegedések megtévesztő információk eredményei.

 

Az őseink tehát megközelítették az igazságot. A lélek ,,test-mocsár” elmélete alapján nem hallgat a ,,fej”-re a test és így keletkezik rontás rajta (Tudós Nagy Ferenc, táltos, Megjelent: Máté Imre, Yotengrit).

Ezt az ősmagyar elméletet alátámasztja a modern köntösben felbukkant homeopátia, amelyben ugyancsak információval történik a gyógyítás, dinamizálás (összerázás) és különféle hígítások következtében. Ahogy nevéből is kiderül az azonossal orvosolja a problémát. Amíg az allopátia egy például székrekedéses betegnek felír egy olyan gyógyszert, amitől egy egészséges embernek hasmenése volna, addig a homeopátia a hasonlóság elvén a probléma gyökerét használja fel ,,kutyaharapás szőre” elve alapján. És erre már az ősmagyarok is rájöttek. Az imént említett dinamizálás kapcsán pedig Ők is alkalmaztak ilyen gyógymódokat, jóllehet más jellegű eljárásról van szó, mert ezt a betegen hajtották végre.
A rákot úgy orvosolták többek között, hogy a jó közben (társadalom) a meztelen testet hideg vízbe mártott és kicsavart lepedővel burkolták be és ezután szárazzal tekerték be. Azt vallották, hogy az gyógyítható, aki nem vesztette el a reményt a gyógyulás tekintetében (,,már hírére halóvá válik”).

Akit megtalált a betegség, azt a személyt:
*lelki békéjének óvására szólították fel
*egész-séges táplálkozásra fogták
*egész-séges fekhelyen helyezték el

Ez eléggé összecseng a pszichoszomatikával:

Mit árul el rólunk a betegségünk? – pszichoszomatika, pszichoszomatikus, pszichoszomatikus betegség, pszichoszomatikus tünetek, pszichoszomatikus jelentése, pszichoszomatikus betegségek tünetei

 

Ez utóbbi utal a manapság divatossá vált vízerekre, káros földsugárzásra a Hartmann zónára, mely felfedezőjéről kapta a nevét. Sokan becsapva a másikat pénzt kérnek azért, hogy pontosan meghatározzák ezen zónákat, amivel nincs is probléma. A gond azzal kezdődik, hogy bárhova hívják ki ezeket a szakembereket, azok minden esetben találnak valamit. Vajon ez nem a pénz érdekében teszik, hiszen, ha már kihívták őket butaság lenne üres zsebbel hazamenni? Ezek a zónák egyébként sokkal távolabb helyezkednek el egymástól, mint azt gondolnánk. Mindenesetre vannak érdekes energiaközpontjai a földnek negatív és pozitív értelemben is (Gondoljunk a hazánkban elhíresült Attila-dombra vagy a Bermuda háromszögre).

 

De térjünk vissza az eredeti őshitünkre, amiben nagy gondolt fordítottak a prevencióra (megelőzés) is. A betegségeket pedig a következő hármas jegyek alapján diagnosztizálták (ránézés, tapintás, kérdezés).
Érdekességképpen megemlítek egy-két gyógymódot. A petesejt megtapadásának gátlására a javasasszonyok a zellert és a boróka bogyót használták fel. Jól tudták, hogy a petrezselyem pedig vízhajtó hatása van. Aki pedig ,,petrezselymet árul” az szüzességét őrzi.
A gyógyítás tekintetében a rábaközi tudók oknyomozók voltak, tehát mai pszichológiai szóval élve nem tüneti, hanem oki kezelést hajtottak végre.

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

20 év munka, több, mint 800 cikk (köztük van több 30 oldalas írás is), mely letesztelt, gyakorlati megoldásokon alapszik. Segítesz egy nemes ügyben, hogy minél több embernek segíthessünk megtartva az objektivitást?

Cikk kategória (angol, magyar)

AJÁNLOTT CIKKEK
önmegvalósítás, béketestelhagyás, OBE