Mi a boldogság, önismeret (gyakorlati megoldások)?

 In Filozófiai cikkek, önismeret, önmegvalósítás

A cikk végén található az egyik videó interjúm a témával kapcsolatosan.

Boldogság? Önismeret? Ez az állapot megélhető és megtartható. Rendben, de hogyan?- bukkan elő a kérdés. Hosszú évek óta foglalkozom a boldogság kérdésével és integrál pszichológiával, önismerettel. Mire jutottam? Keressük meg együtt a választ.

 

Boldogságkeresők

A boldogságot mindenki keresi. Van aki tudatosan, és akad olyan is, aki tudattalanul (pénzben, szexben, munkában stb). Mindenhol keressük tehát. Ezzel feltételezzük, hogy az rajtunk kívül található meg.

Sokan, önjelölt istenségként, vigyorogva azt állítják, hogy: ,,már ott van előtted, csak láthatatlan számodra.” Valószínűleg igazuk van, de ez egy ,,nesze semmi, fogd meg jól válasz”. A kérdés az, hogy ha én azt gondolom, rajtam kívül van, akkor hogyan tudom ezt a fajta valóságomat megélni (amit megteremtettem ezáltal), a boldogság nevű tejszínhabbal megspékelve.

Minden összefügg mindennel

Lehet, hogy közvetlenül nincs értelme a boldogságra koncentrálni, mert az valaminek a mellékhatása? Jól tudjuk, hogy ok, okozatot szül, de a szinkronicitásnak (jungi fogalom) az a lényege, hogy minden összefügg mindennel (még, ha látszólag máshogy látjuk).

 

Ha jól boldogulsz, akkor boldog leszel

Egy szó, mint egymillió, nagyon sok megoldás létezik. A lényeg, hogy így a boldogság állapot függő (ne helyhez kössük), később állapothoz sem kötjük, hanem képesség függő lesz, ami fejleszthető.  Mit jelent ez? Azt, hogy ha jól boldogulsz, akkor boldog leszel. A kérdés az, hogy mit tettél azért (és mit mulasztottál el), hogy boldog legyél? Mi választ el tőle? Hiszel benne egyáltalán, hogy megérdemled, ha megengeded magadnak? Legyen hited szerint- mondja a biblia. Te teremtesz jót s rosszat, akár tudattalanul is.

 

Boldogság-technikák

A legfontosabb az, hogy rengeteg technika létezik számodra, ha úgy érzed szükséged van segítségre. Íme néhány: őszinteség, beismerés, angyaloktól való segítségkérés, pszichológia, meditáció, Hellinger családterápia, kineziológia, hangterápia, kognitív vonal (agykontroll elődje), agykontroll vagy tarot kártya.

 

Lényeges azonban az is, hogy ne mástól várd el, hogy segítsen rajtad, mert ezzel passzolod a felelősséget is, és elmarad a sikerélmény, a valódi önbizalom. Ha vállalod a felelősséget (saját sorsod kovácsa te vagy), akkor – még, ha kezdetben homályos is a kép és fájdalommal teli -, idővel rádöbbensz, hogy a boldogságod is Rajtad áll vagy bukik.

Miért?

Másik megoldás, hogy megkeresed a ,,miért”-eket. Mi az oka, hogy ezt érzed? Mi van mögötte? Sokszor az is segít, ha elfogadod a boldogság hiányát. A küzdés csak megerősíti azt. Átöleled szeretettel és összeolvadsz vele.

Jó gyakorlást, jó játékot!

A boldogságról

Nem vagyok pszichológus, sem orvos, nem rendelkezem tudományos fokozatokkal, csupán sajátságos életszemléletemről beszéltem interjúim, publikációim során… Így nem tartok pszichológiai kezelést, és nem gyógyítok! Pszichés probléma esetén, illetve gyógyítás kapcsán keresse fel a szakrendelést!

 

 

Attila Cross

Keresztes Attila, a cikkek írója


A cikkeimben integrálom a nyugati pszichológiát a keleti filozófiával. Orvosi szaklapokban publikálok és 3 területről van egészségügyi szakvizsgám (keletei-nyugati medicina). 2005 óta dolgozom emberekkel és 350+ a nyilvános ajánlások (sikertörténetek száma) a honlapon.

 

Cikk kategória (angol, magyar)

AJÁNLOTT CIKKEK
időbeosztásemberi, isteni szeretet